Meksiko: Briljijantna igra i ubedljiva pobeda Montereja

Bafetimbi Gomis
REUTERS/Kai Pfaffenbach

U noći između srede i četvrtka odigrane su četiri utakmice devetog kola meksičkog fudbalskog prvenstva.

Najubedljiviju pobedu su ostvarili fudbaleri Montereja, koji su slavili protiv Huareza u gostima sa 6:1.

Već od starta  mogla se naslutiti pobeda Montereja, koji je u meč ušao ofanzivno i došao do vođstva u 14. minutu kada je Vinsent Jansen postigao gol.

Samo pet minuta kasnije Gonzalez je duplirao prednost, koju je fudbaler domaće ekipe Leskano smanjio pogotkom u 34. minutu.

U drugom poluvremenu gosti su nastavili u još ofanzivnijem ritmu i već u 47. minutu golom Funesa povisili prednost.

Tri minuta kasnije Jansen je postigao još jedan gol. U nastavku meča Funes se ponovo upisao u strelce, a Alvarado je pogodio u 84. minutu za konačan rezultat.