Novi Pazar ostao superligaš, hrabri IMT nije uspeo

Strasport

Novi Pazar je poslednji tim koji je izborio plasman u Super ligu Srbije u sezoni 2022/23.

Posle Radničkog 1923, kroz baraž opstanak u Super ligi Srbije izborio je i Novi Pazar. Ekipa koju sa klupe predvodi Tomislav Sivić izgubila je na domaćem terenu od IMT-a sa 2:0, ali je sačuvala elitni status zbog pravila gola u gostima.

Ispostavilo se da je ovaj dvomeč rešen još u prvom meču, kad je Novi Pazar ubedljivo slavio protiv IMT-a na stadionu Čukaričkog na Banovom brdu – 3:1.

Ekipa Bojana Krulja odigrala je prilično dopadljivo u revanšu, pred oko 5.000 gledalaca, imala inicijativu u dobrom delu prvog poluvremena, ali nije uspela da savlada golmana domaćih Koraća. Mogao je i Mustafa u nekoliko navrata da doveđe Pazarce u vođstvo, ali je na drugoj strani sjajan bio golman “traktorista”.

Ipak, u 50. minutu Luković je doveo IMT u vođstvo, Kukić je najpre odbranio udarac Radojača, ali je sve to sjajno na drugoj stativi ispratio mladi igrač traktorista, koji je lako zatresao mrežu Novopazaraca. U petom minutu nadoknade IMT je postigao još jedan pogodak, ali za treći „traktoristi“ nisu imali vremena.