Parmi malo i 2:0: Specija izvukla bod

Serie A 27. feb 202117:09 > 17:23 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Fudbaleri Specije i Parme remizirali su u 24. kolu Serije A rezultatom 2:2.

Zadovoljniji takvim ishodom mogu biti domaći, pošto su na poluvremenu imali zaostatak od dva gola. Najveće zasluge za povratak i osvajanje boda idu napadaču iz Gane Emanuelu Gijasiju, dvostrukom strelcu. Parma je, sa druge strane, propustila veliku šansu da upiše prvi trijumf posle 14 utakmica u ligi i popravi položaj u borbi za opstanak.

Parma je znatno bolje otvorila meč na Alberto Riko stadionu i manje od pola sata bilo joj je neophodno da stekne dvostruku prednost. Jan Karoma je u 17. načeo Speciju, a Ernani u 25. pogodio za 2:0.

Specija je u finišu poluvremena zatresla mrežu, učinio je to Đulio Mađore, ali je gol poništen zbog ofsajd pozicije.

Ispostavilo se da je to samo najava onoga što je usledilo u nastavku. Domaći sastav je u potpunosti preuzeo kontrolu i pogocima pomenutog Emanuela Gijasija u 52. i 72. došao do remija.

Specija je 16. na tabeli sa 25 bodova. Parma ostaje 19. sa 15.