„Seča“ favoritkinja u Torontu: Ispale i 4. i 8. na svetu

Rogers Cup 12. avg 20227:37 > 7:39
Karolina Pliškova
Julian Avram Icon Sportswire via Guliver

Četvrtak nije bio blagonaklon prema top 10 igračicama WTA liste – posle najbolje teniserke sveta Ige Švjontek, učešće na Rodžers kupu završile su Marija Sakari, četvrta na svetu, i Garbinje Muguruza, četiri pozicije slabije rangirana. Ispala je i nekadašnja prvakinja US opena, domaća teniserka Bjanka Andresku.

Masters turnir iz Toronta pratite na Sport Klubu uz SBB, Total TV i EON platformu.

Mariju Sakari je pobedila Karolina Pliškova, nekadašnja najbolja teniserka sveta. Iskusna Čehinja slavila je rezultatom 6:1, 6:7 (9), 6:3 posle dva i po časa tenisa.

Rodžers kup:

Propustila je Pliškova tri meč-lopte u spektakularnom taj-brejku drugog seta, ali je ipak u trećem uspela da savlada Grkinju. Naredna protivnica će joj biti Ćinven Dženg.

Ona je rezultatom 7:5, 5:7, 6:2 pobedila Kanađanku Bjanku Andresku.

Među najboljih osam plasirala se i olimpijska šampionka Belinda Benčič – Švajcarkinja je savladala Garbinje Muguruzu sa 6:1, 6:3 posle nešto više od jednog sata tenisa u Torontu.

Poznati su svi parovi četvrtfinala mastersa u Ontariju:

Beatriz Hadad-Maja – Belinda Benčič;

Karolina Pliškova – Ćinven Dženg;

Džesika Pegula – Julija Putinceva;

Kori Gof – Simona Halep.

Italijanka Kamila Đorđi je aktuelna šampionka Rodžers kupa, mastersa koji se održava od 1892. u ženskom singlu. Ona je 2021. godine u finalu bila bolja od Karoline Pliškove i osvojila 1.000 bodova.

Ovo takmičenje su u prošlosi osvajale Monika Seleš (četiri puta) i Ana Ivanović (2006), dok je Jelena Janković 2007. godine bila finalistkinja.