Srbija razbila Ukrajinu na startu EP!

Rukomet 13. jan 202219:25 > 19:48 7 komentara
AP Photo/Michael Sohn via Guliver

Rukometna reprezentacija Srbije sjajno je počela prvenstvo Evrope i u prvom kolu grupe C u Segedinu je pobedila selekciju Ukrajine 31:23 (17:11).

Ekipa selektora Tonija Đerone i pored velikih problema sa koronavirusom u proteklih desetak dana odigrala je odličan meč na obe strane terena, što svakako ohrabruje pred odlučujuće duele sa Hrvatskom (15.1) i Francuskom (17.1).

Plasman u drugi krug šampionata obezbediće po dve najbolje selekcije iz šest grupa.

Stručni štab Srbije na otvaranju prvenstva nije mogao da računa na golmana Milosavljeva, braću Ilić, Abutovića, Abutovića, Zelenović… ali velikim zagalanjem u odbrani i pravovremenim rešenjima u napadu, uz odličnog Milana Bomaštara na golu, upisali su ubedljivu pobedu.

Orlovi su u 14. minutu poveli 6:3 uz tri gola Mladena Šotića, ubrzo su mu se priključili Uroš Borzaš, raspoloženi Lazar Kukić koji je u prvom poluvremenu imao stopostotan učinak (6/6) i Dragan Pešmalbek i na poluvremenu je bilo 17:11 za srpski tim.

SofaScore

Slika na terenu nije se promenila ni u nastavku utakmice, prednost Đeroninog tima je rasla iz minuta u minut, a maksimalno je bilo plus 12 – 29:17.

Ono što raduje je povratak u tim Petra Đorđića i golmana Vladimira Cupare, koji su takođe imali problem sa kovidom i sigurno da će im biti potrebno malo vremena da se vrate u takmičarski ritam.

Sjajni srednji bek Kukić je bio najefikasniji sa sedam golova, Bogdan Radivojević je upisao pet, Darko Đukić četiri, Šotić tri, a Borzaš, Đorđić, Mijajlo Marsenić, Stevan Sretenović i Pešmalbek po dva.

U poraženoj ekipi Dmitro Horiha je zabeležio šest, a Oleksandar Kasai tri pogotka.

Večeras u 20:30 u drugom meču grupe C sastaju se Hrvatska i Francuska.

Srbija protiv Hrvatske igra u subotu u 20:30 časova.