EK: Častan oproštaj Šapčana, Vašaš je bolji

Vaterpolo 8. feb 202321:27 0 komentara

Borbeni Šabac nije mogao više. Časno se oprostio od Evrokupa. I u drugom susretu četvrtine finala Evrokupa morao je da čestita Vašašu. U već uobičajenom, predivnom ambijentu, Mađari su u gradu na Savi slavili 9:6 (2:1, 3:2, 1:0, 3:3). Prvi meč je Vašaš dobio 10:4.

Za Šabac su pogađali: Stojanović dva, Barać, Šulc, Marković i Tubić po jedan a za Vašaš Ranđelović i Nagajev dva, Brguljan, Zerinvari, Konarik, Simon i Batori po jedan.

Vašaš kojeg vodi Slobodan Nikić je sve vreme kontrolisao igru. Šabac je u drugoj četvrtini smanjio na 4:3 a potom ušao u dug sušni period bez gola.

U poslednjem delu, efikasnom igrom u početku Vašaš je odmakao na 8:3. Tek tada je domaćin pronašao put do Mitrovićeve mreže. Za tri minuta su strelci bili Marković, Stojanović i Tubić. Konačan rezultat je postavio Nagajev 43 sekunde pre kraja

Gonzalo Fuentes, Reuters

Meč je obeležio i srpski reprezentativni golman Branislav Mitrović koji je odbranio dva peterca.

Četvrtfinale: Oradea – Panionios 19:15 (5:10), Savona – Turkoan 13:10 (8:5), Šabac – Vašaš 6:9 (4:10), Trst – Solnok 11:10 (13:12).