EK: Šabac na minus šest, Vašaš blizu polufinala

Vaterpolo 25. jan 202319:41

Najveći favorit Evrokupa Vašaš bez većih problema je u prvoj utakmici četvrtfinala savladao jedinog srpskog predstavnika u ovom takmičenju, Šabac 10:4 (3:0, 4:3, 2:0, 1:1).

Strelci za Vašaš su bili: Nagajev tri, Rađenović i Brguljan dva, Konarik, Mezei i Batori jedan, dok su golove za Šabac postigli: Repanović dva, Stojanović i Barać po jedan.

Vašaš je imao i olakšan posao jer je Šabac bio bez prvog centra obolelog Toholja, a još nekoliko igrača je osećalo posledice prehlade i nespremni su ušli u susret.

Prva četvrtina je odredila tok utakmice. Puleni Slobodana Nikića predvođeni Nagajevim lako su obezbedili prednost od tri gola. Druga četvrtina je, što se Šapčana tiče, bila mnogo bolja, ali se razlika nije smanjivala.Tri gola su Šapćani postigli sa igračem više. Odbrana Vašaša je lako izlazila na kraj sa, čini se, ponekad neodlučnim šabačkim šuterima, pa je sa dva gola u mreži Živojinovića prednost domaćina pred poslednju četvrtinu bila 9:3.

Francois Nel/Getty Images

Repanović je sredinom poslednjeg dela, drugim golom smanjio na 9:4. Bilo je još prilika da se uhvati kakav, takav priključak, a kada su propuštene, Ranđelović je iskoristio neopreznost u odbrani Šapca za 10:4. Da sve bude gore za goste, 28 sekundi pre kraja Mitrović je odbranio peterac Stojanovića.

U ostalim mečevima postignuti su sledeći rezultati: Panionios – Oradea 10:5, Solnok – Trst 12:13,  Turkuan – Savona 5:8. Revanš susreti su 8. februara.