EP (U19): Crna Gora slomila Gruziju, sledi Španija

Vaterpolo 21. sep 202220:09 0 komentara
VPSC/Krsto Vulović

U četvrtfinalu Evropskog prvenstva u vaterpolu za igače do 19 godina, igraće: Crna Gora – Španija, Srbija – Italija, Hrvatska – Grčka i Mađarska – Nemačka.

Crna Gora je poražena od Mađarske u derbiju grupe, ostala je bez direktno plasmana u četvrtfinale, ali je do TOP 8 stigla preko Gruzija. Crna Gora je slavila sa 13:8 (2:2, 2:1, 4:2, 5:3), a pobeda je mogla da bude i ubedljivija da izabranici Milana Ćirovića nisu promašili sijaset sjajnih prilika za postizanje gola.

Golove za Crnu Goru, postigli su: Marko Mršić tri, Neđo Baštrica, Petar Vujošević i Matija Sladović po dva, Damjan Vujačić, Vasilije Radović, Mlađan Gopčević, Marko Bošković po jedan. Ilija Radović je imao 10 odbrana.

Nešto ranije, Nemačka je pobedila Holandiju sa 11:10, pa će u četvrtfinalu igrati protiv Mađarske, Grčka pobedila Maltu sa 8:3, pa će se za mesto u polufinalu boriti protiv Hrvatske, dok je Italija slavila protiv Francuske, pa će u četvrtfinalu igrati protiv Srbije.

VPSCG/Krsto Vulović

Utakmica između Mađarska i Nemačke na programu je 22. septembra sa početkom u 14 časova i 30 minuta, duel između Hrvatske i Grčke počinje u 16, Srbije i Italije u 17 časova i 30 minuta, dok će u 19 časova početi duel između Crne Gore i Španije.