Kup Srbije: Favoriti bez problema do finalnog turnira

Vaterpolo 14. jan 202321:22 0 komentara
VK Novi Beograd

Poznati su učesnici završnog turnir Kupa Srbije koji će biti održan 28. i 29. januara u Beogradu. Za pehar će se, prema očekivanju boriti - Radnički, Novi Beograd, Crvena zvezda i Partizan.

Dakle, nije bilo iznenađenja, favoriti su lako odradili posao za plasman na F4. U prvoj utakmici Crvena zvezda je u podne savladala Vojvodinu 13:8.

U večernjem programu, očekivano, najzanimljivije je bilo u Kragujevcu. Branilac trofeja u Kupu, Radnički je savladao Šabac 12:9 (3:2, 5:2, 2:2, 2:3). Sve vreme su Kragujevčani vodili, osim sredinom druge četvrtine kada je bilo 4:4. Do velikog odmora domaćin je postigao četiri gola i rešio meč. U drugom poluvremena viđena je ravnopravna utakmica, Šabac je časnim porazom završio takmičenje.

VK Radnički

Strelci za Radnički su bili: Stanojević tri, Ukropina dva, Janković, Ćuk, Vico, Branković, Pljevančić, Radulović i Lukić po jedan, dok su kod Šapca efikasni bili: Šulc tri, Tubić i Barać dva, Stojanović i Šakudinov po jedan.

Partizan, bez Smiljevića, je imao solidan trening sa Zrenjanincima. Ubedljiv trijumf 18:6 (7:2, 4:2, 5:1, 2:1), nagovešten je u prvoj četvrtini kada su Beograđani bili efikasni sedam puta. Strelci za tim sa Banjice su bili: Gladović i Papatić četiri, Trtović, Giga i Miloš tri i Dimitrijević jedan dok su golove za Proleter postigli Matković tri, Ilić, Mitrović i Konatar jedan.

VK Partizan/Slobodan Sandić

Novi Beograd bez Jakšića, Vlahopulosa i Perkovića je napunio mrežu Valisa 22:6 (4:1, 5:0, 5:1, 8:4). Strelci za pobednički sastav su bili: Mandić, Drašović, Skumpakis, Martinović i V.Rašović po tri, S.Rašović, Granados i Vučinić dva i Ćetković jedan. Bursać je bio strelac četiri gola za Valis, po jedan su dali Nikolov i Kovačević