LEN EK (Q): Preokret Partizana protiv Solnoka, poraz Valisa

Vaterpolo 14. okt 202213:06
VK Partizan

Vaterpolisti Partizana su u drugom kolu kvalifikacione grupe u Sirakuzi pobedili favorizovani Solnok sa 10:8 (1:4, 5:3, 1:0, 3:1) i tako stekao velike šanse za plasman na jedno od prva dva mesta u grupi koje nastavljaju borbe u LEN Evrokupu.

Solnok je posle pet minuta vodio 3:0, posle gola Gladovića, Kovač je iz peterca povisio na 4:1. Početkom druge četvrtine Mađari su vodili 6:1 i činilo se da je pobeda na dohvat ruke. Tek tada je Partizan pokazao drugo lice. Hrabro, borbeno, rasterećeno. Za šest minuta su postigli pet golova i na veliki odmor otišli sa više nego prihvatljivim minusom 6:7.

VK Partizan

Uvukla se nervoza u redove Mađara, nikako nisu našli rešenje za odbranu Partizana. U trećoj četvrtini, peterac za izjednačenje je pet sekundi pre kraja iskoristio Smiljević. Pun samopouzdanja Partizan je ušao u poslednji deo. Mađari su poveli preko Janšika, ali je završnica bila crno-bela. Odlični Trtović je izjednačio, Gladović sa igračem više doneo prvo vođstvo a tačku na pobedu je stavio Lovre Miloš.

Strelci za Partizan su bili: Gladović tri, Trtović i Smiljević dva,Miloš, Dimitrijević i Paparić po jedan. Za Solnok su golove postigli: Pastor tri, Belenješi, Šmolc,Ag, Janšik i Kovač po jedan.

VK Partizan

Partizan posle podne u 16 časova igra sa Ortiđom.

U grupi u Kranju u duelu Telimara iz Palerma i Valisa je viđeno čak 40 golova. Telimar je pobedio sa 24:16 (7:3, 5:3, 5:8, 7:2). Valjevci su u drugom delu bili u zaostatku 12:4 da bi krajem treće prišli na 16:14. Tada su Italijani pojačali i efikasnom igrom u poslednjem delu obezbedili ubedljiv trijumf.

Strelci za Valis su bili: Šofranac četiri, Baucalo tri, Arsenović, Radanović i Mitrović dva, Pošmuga, Jazdankah i Anđelić po jedan. Kod Italijana su efikasni bili: Irvig osam, Huper sedam, Vitale tri, Di Pati i Đorđeti po dva, Perikas i LO Kaskio po jedan.

VK Valis/M.Todorović

Valis u 17 igra protiv Terase. Treći srpski predstavnik Crvena zvezda u grupi u Barseloni igra protiv Trsta u 19. Hrvatski Solaris u 18 u Solunu igra protiv De Zana. U prvom kolu Partizan je pobedio Paj d iks 20:11, Crvena zvezda je bila bolja od Košica 24:4, Valis od Triglava 8:6 a Solaris od Ludvigsburga 11:5.