LEN EK (Q): Zvezda slomila Trst, sledi BVSC

Vaterpolo 14. okt 202220:37 0 komentara
VK Crvena zvezda/Slobodan Sandić

Crvena zvezda je zabeležila i drugu pobedu u kvalifikacionoj grupi Evrokupa koja se igra u Barseloni. Pobeđen je Trst sa 11:8 (1:3, 5:2, 4:2, 1:1).

Strelci su bili: Subotić četiri, Vukićević tri, Tankosić dva, Basara i Seman po jedan. Golove za Trst su postigli: Petronio četiri, Raci dva, Buljubašić i Vrlić.

Italijani su bolje počeli i posle prve četvrtine imali prednost 3:1. Naredne dve su bile u znaku crveno- belog trija. Odlično su igrali Subotić, Vukićević i Tankosić. Beograđani su dobrom odbranom unervozili  Italijane. Posle vođstva 8:5 Tršćani su dva puta u kratkom periodu od 40 sekundi iskoristili igrača više.

Igru je smirio Basara golom sa igračem više, da bi u finišu trećeg dela Vukićević majstorski povisio na 10:7. Mirnom igrom, vaterpolisti Crvene zvezde su u poslednjih osam minuta čuvali rezultat. Buljubašić je dva minuta pre kraja smanjio, ali je Seman u poslednjem napadu svog tima postavio konačan rezultat.

Zvezda je u igri za prva dva mesta ali stižu teži rivalu. U subotu, 15. oktobra prvi protivnik je mađarski BVSC, a zatim sledi duel sa grčkom Apolonom Smirnis. Poslednjeg dana turnira, Zvezda igra protiv španskog Mediteranija.

VK Crvena zvezda/S. Sandić

Hrvatski Solaris je takođe zabeležio i drugu pobedu. U grupi u Solunu pobeđen je De Zan 9:5 (3:0, 2:2, 1:1, 3:2). Strelci su bili: Penava i Kreković po tri, Butić dva i Jakovčević jedan dok su za Holanđane pogađali: Van der dva, Rempt, Brantes i Korver jedan. Šibenčani u narednom kolu igraju protiv Monpelja.