LŠ : FTC slavio protiv desetkovanog šampiona Srbije

Vaterpolo 25. jan 202322:08 0 komentara
VK Novi Beograd

Desetkovani Novi Beograd je učinio sve ali je u šestom kolu Lige šampiona poražen u dobroj utakmici od Ferecvaroša 14:12 (1:3, 5:2, 5:4, 3:3). Na taj način mađarski šampion je uhvatio priključak za ulazak među prve četiri ekipe.

Strelci su bili: Nađi i Argiropulos četiri, Merkulov, Fekete dva, Varga i Ubović, za Ferencvaroš, Drašović i Mandić četiri, Ćetković tri, Vučinić jedan za Novi Beograd.

U pravu je bio trener Živko Gocić, Novi Beograd je jedva skupio 11 igrača za duel sa Ferencvarošem, sa tek oporavljenim Strahinjom Rašovićem. Nije bilo četvorice igrača prve postave, Jakšića zbog povrede, prehlađenih Vlahopulosa i Skumpakisa a na kraju i Duška Pijetlovića koji je dobio temperaturu i odustao na zagrevanju. Nije bilo ni Martinovića i Šušiašvilija.U sastavu su prvi put bili golman Vlahović i mladi Urošević. Na drugoj stani nije bilo Vogela.

I takav Novi Beograd je prvu četvrtinu odigrao izvrsno. Sjajni golovi Drašovića, Mandića i Vučinića uz neiskoriščeni peterac Granadosa (nedostajali njegovi golovi, pokrivao ga je Varga) kod vođstva 3:1. Posle toga je čini se beogradski sastav oštećen za još jedan udarac sa pet metara.

U drugoj četvrtini osetili su se znaci umori zbog jakog tempa. Za 70 sekundi su domaćini izjednačili. Razigrao se Argiropulos, bio je zaslužan za prvo vođstvo Fradija 5:4. Beograđane je u igri sa dva pogotka držao Ćetković. Na poluvremenu je domaćin imao minimalnu prednost a gosti su mogli da žale jer su od pet prilika sa igračem više iskoristili dve. Sa druge strane Ferencvaroš je imao u tom delu realizovani peterac i gol sa dvojicom igrača više.

Nađi je početkom treće najavio konačan ishod. Gol sa igračem više pa prelepa parabola, 8:5 posle samo 90 sekundi tog dela. Baš kao i u početku druge četvrtine. Pogodio je zatim Varga a seriju od četiri gola prekinuo je sa igračem više Savo Ćetković. Nađi je namestio ruku i sa igračem više i po treći put u četvrtini nadmudrio odbranu gostiju. Igralo se gol za gol, odbrane su popuštale, igrač više radio na obe strane vrlo dobro.

VK Novi Beograd/Đorđe Kostić

Finiš je pripao srpskom timu. Odlični Drašović je dva puta pogodio, prepolovio, razliku a sreća se posle udarca Mandića spasila Ferencvaroš da ne bude samo gol viška. U samom finišu Žoao Pedro se istakao odbranivši šut Damontea sa igračem više. Minus od dva gola je još bio aktivan rezultat.

Drašović nije stao, odmah je zaledio Sakonjija za 10:11. Igralo se bez gola ali je Novi Beograd bio bliže izjednačenju (stative Granadosa i Mandića) nego domaćin bežanju na plus dva. Uz to neke sudijske odluke nisu bile po volji Živka Gocića. Posle još jednog neuspelog pokušaja Granadosa, Merkulov je 3,15 do kraja doneo prednost 12:10. Kada je posle isključenja Drašovića strelac bio i Fekete pitanje pobednika je bilo rešeno. U ovom delu igre domaćin je tri puta imao igrača više dva je iskoristio, srpski šampion ni jednom nije bio u prilici da ima brojčanu prednost u bazenu do samog kraja kada je iz peterca Mandić postavio konačan rezultat 14:12 za Ferencvaroš.

„Čestitam Fradiju, igrali su dobro i zaslužili tri boda. Posebno čestitam mojim momcima, dali su sve od sebe. Nedostajao je veliki broj igrača, da smo imali jednog ili dvojicu rezultat bi mogao da bude drugačiji“ rekao je Živko Gocić trener Novog Beograda.

Grupa A: FTC – Novi Beograd 14:12, OSC – Jug 9:9, Sabadelj – Marsej 13:11, Špandau – Breša 10:16.

Tabela: Breša 15, Novi Beograd 13, FTC 12, Jug osam, OSC šest, Špandau pet, Marsej četiri, Sabadelj četiri.

Podsećanja radi, 24. januara su odigrani mečevi u grupi A: Jadran Split – Radnički 10:10, Dinamo Tbilisi – Hanover 11:14, Barseloneta – Pro Reko 5:11, Olimpijakos – Vuljagmeni 14:6.

Tabela: Reko, Olimpijakos, Barseloneta 15, Radnički osam, Vuljagmeni, Jadran Split sedam, Hanover tri, Dinamo je bez bodova.