SL: NBG slavio protiv Radničkog, Šabac nadigrao Partizan

Vaterpolo 11. feb 202321:19 0 komentara
VPSCG/Dušan Sandić

Nije bilo neizvesnosti u velikom derbiju Superlige. Novi Beograd se revanširao Radničkom za poraz u prvom delu lige. Pobedom 16:9 ( 3:2, 4:1, 4:3, 5:3) gotovo izvesno je obezbedio broj jedan pred plej of i prednost domaćeg terena u najvažnijim utakmicama.

Neosporna prednost u kvalitetu Novog Beograda viđena je od samog početka, rival sa trojicom juniora nije uspevao da drži korak. Od 3:2 Novi Beograd je pobegao na 5:2 a od 5:3 na 10:3 krajem treće četvrtine. Prvaku je posao olakšan posle isključenja Ukropine sa pravom zamene kod vodstva 8:3 a kod rezultata 12:7 Lukić je isključen zbog brutalitija nepunih pet minuta pre kraja.

Raspoloženi su bili Mandić i Granados koji su ukupno postigli devet golova. Velika pobeda za Novi Beograd koji ulazi u pravu formu, Radnički posle januarskih događanja još nije ni blizu onoga čemu teži.

Strelci za Radnički su bili Lukić, Ćuk i Janković dva, Branković, Stanojević i Vavić po jedan a Granados pet, Mandić četiri, Vlahopulos dva, S.Rašović, Pijetlović, Drašović, Ćetković i Perković po jedan za Novi Beograd.

Šapčani su održali čas Partizanu u svakom segmentu igre. Slavili su sa 12:4 (3:0, 2:0, 4:1, 3:3). Partizan je prvi gol, posle sedam šabačkih postigao u 21-om minutu preko Bodiroge. Šabac je imao i prednost od devet golova. Domaćin je ostao u igri za četvrto mesto mada crno-beli imaju prednost zahvaljujući pobedi protiv Crvene zvezde u prvom delu lige.

Strelci za Šabac su bili: Kopcev, Krug i Stojanović tri, Krug, Tubić i Marković po jedan dok su pe jednom za Partizan pogađali Miloš, Gladović, Trtović i Bodiroga.

VK Partizan/Slobodan Sandić

Crvena zvezda je u petak kao gost slavila protiv Valisa 14:7.

Plasman: Novi Beograd 18, Radnički 16, Crvena zvezda 13, Partizan 9, Šabac 6, Valis 0.