Hrvatska prekinula zlatni niz Srbije i prošla u finale!

Vaterpolo 27. jul 201722:30 > 22:32
Getty images/Adam Pretty

Vaterpolo selekcija Srbije poražena je u polufinalu Svetskog prvenstva u Budimpešti od Hrvatske sa 11:12 i prekinula trofejni niz na velikim takmičenjima koji je trajao u poslednje tri godine.

Srbija je povela sjajnim golom Andrije Prlainovića, iskoristivši prednost igrača više u bazenu. Prva četvrtina ipak je završena nerešenim rezultatom – pošto je u poslednjim sekundama Sandro Sukno izjednačio na 1:1.

Prava goleada viđena je u drugoj četvrtini, oba tima postigla su po četiri gola. Prlainović je nastavio sa sjajnom igrom u ovom meču, postigao je još dva gola za „Delfine“, koji su u jednom trenutku poveli sa 3:1.

Ipak, i Hrvatska je u svojim redovima imala raspoloženog igrača, Sukno je novim golom izjednačio na 4:4.

Srbija je ponovo povela sa 5:4, strelac je bio Pijetlović da bi Bušlje izjednačio na 5:5, što je bilo rezultat nakon dve odigrane četvrtine.

Velika borba nastavljena je i u trećoj četvrtini, gde se takođe igralo gol za gol. Pjetlović je drugim pogotkom na meču vratio prednost na stranu Srbije, ali je Sukno pogodio treći put za nerešenih 6:6.

Sava Ranđelović se potom upisao u listu strelaca za 7:6, a Maro Joković izjednačio na 7:7.

Posle 8:7 i novog gola Prlainovića, Hrvati su odgovorili preko Vukućevića – 8:8. Drame je trajala do samog kraja trećeg perioda, Prlainović sjajnim udarcem donosi 9:8 Srbiji.

Već peti gol najboljeg pojedinca na meču, ali u poslednoj sekundi Hrvatska iz peterca postiže deveti gol i stiže do rezutatskog egala uoči poslednje četvrtine.

Hrvatska je na pet minuta do kraja prvi put povela, Vukićević je u napadu sa igračem više postigao gol za 11:10.

Dušan Mandić prvim golom donosi izjednačenje Srbiji 11:11.Pogotkom Mara Jokovića Hrvatska vodi 12:11.

Nakon nekoliko neiskorišćenih napada na obe strane, Srbija je u poslednjim sekundama imala priliku da izjednači. ali su se Hrvati odbranili.

U finalu će igrati sa Mađarskom koja je bila bolja od Grčke 7:5.

Sjajan niz zlatnih medalja vaterpolista Srbije započeo je baš nakon neuspeha na Svetskom prvenstvo igranom 2013. godine.

Od tada su izabranici Dejana Savića osvojili svako takmičenje na kome su učestvovali. Sada im predstoji borba za bronzanu medalju.

Meč sa Grcima igra se u subotu od 15:00, finale između domaćina Mađarske i Hrvatske na programu je od 20:30.