Ništa od finala: Grčka zaustavila Srbiju u Beogradu!

Vaterpolo 12. avg 201721:46 > 21:47
VSS/Ivica Veselinov

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale Svetskog šampionata u Beogradu pošto je u polufinalu izgubila od Grčke sa 9:8 (3:3, 4:3, 2:1, 0:1).

Ekipa Vladimira Vujasinovića je tokom cele utakmice bila u zaostatku i na kraju nije uspela da sustigne prednost rivala.

Grčka je vodila sa 1:0, 2:1, 3:2, 4:3, 5:4 i 6:5, a onda je stekla dva gola viška sredinom druge deonice.

U nastavku se utakmica odvijala an sličan način. Grci su imali 9:7 i do kraja 14 minuta nisu postigli gol, ali je Srbija pogodila samo jednom i izgubila je.

Skumpakis je predvodio Grke sa 3 gola, a dva je postigao Masmanidis. Na drugoj strani, Filip Radojević je pogodio četiri puta, ali je u poslednjem napadu promašio izjednačenje.

Rival Grčke u finalu biće selekcija Hrvatske.