Zvezda nadigrala Šabac na startu sezone

Vaterpolo 5. okt 202222:42 0 komentara
VK Valis/M.Todorović

U premijernoj utakmici vaterpolo šampionata Srbije, Crvena zvezda je u važnom susretu bila odlična protiv Šapca - 11:5 (1:2, 1:1, 6:1, 3:1). Revanš za neuspeh u prošlom plej-ofu je bio sa kamatom.

Strelci ca crveno-bele su bili: Tankosić i Vasić po tri, Subotić dva, Marković, Banićević i Radović po jedan, dok su u Šapcu golove postigli: Stojanović tri, Šakudinov i Repanović po jedan.

Utakmica sa dva različita poluvremena. Šabac je odličnom odbranom blokovića i sa Živojinovićem na golu pravio probleme domaćinu. Posle vođstva 2:1, Barać je dozvolio Mišoviću da mu odbrani peterac sredinom druge četvrtine. Iako je Šabac na poluvremenu imao minimalnu prednost osetilo se da Beograđani hvataju ritam.

Treća četvrtina je sve rešila. Mišović je branio odlično, odbrana Šapca je popustila. Domaćine je pokrenuo kapiten Vukićević zarađenim petercem i igračem više, da bi za 150 sekundi Zvezda postigla četiri gola, neočekivana je bila šrauba Radovića, raspucao se dva puta Tankosić, upisao se posle lepe akcije Marković. Seriju je prekinuo najbolji Šapčanin Stojanović iz peterca.

I poslednjih osam minuta su protekli u znaku sigurne odbrane crveno-belih, razigranog napada u kojem su se istakli najviše Tankosić i Vasić. Zvezda je imala 11:4 da bi konačan rezultat postavio Stojanović.

“Umorni smo, jaki su treninzi. Nisam očekivao ovaku razliku i ovo je dobro pred evropske kvalifikacije”, rekao je rekao je Veljko Tankosić, trostruki strelac za domaćina.

Trener gostiju Nemanja Ličanin je bio realan:

“Pali smo posle prvog poluvremena. Zvezda je podigla ritam, agresivnost i to nismo mogli da pokrijemo. Tražili smo rešenje nerezonskim šutevima.”.

VK Šabac

Oba sastava nastavljaju za vikend sezonu. Crvena zvezda u Kragujevcu sa Radničkim i Partizanom, a Šabac u Beogradu sa Novim Beogradom i Mladosti odmeriće se na prvom turniru Regionalne lige. Igra se od 7. do 9. oktobra.